MEISTÄ
Feasib

Meistä

Tervetuloa sivuillemme!

Markus Latvala Feasib

Feasib Consulting ja Feasib Analytics ovat käytännössä sama yhtiö. Kuten nimistä voi päätellä, tarjolla on konsultointi- ja laboratoriopalveluita. Molemmat täydentävät toisiaan.


Feasib aloitti toimintansa vuoden 2018 kesällä. Mahdollisuus Hituran kaivoslaboratorion hankintaan antoi tarvittavan sysäyksen uudelle konsulttiyritykselle ja ensimmäinen toimintavuosi on ollut työntäyteinen.


Ensimmäiset projektit liittyivät pääasiassa kaivosteollisuuden ympäristövaikutuksiin ja erityisesti suljettaviin kaivannais-jätealueisiin, josta olemmekin saaneet valtavasti arvokasta käytännön kokemusta. Keväällä 2019 alkoi merkittävä Alueellisen Energianeuvonnan projekti Energiavirastolle Lapin-, Pohjois-Pohjanmaan ja Kainuun alueilla.


Henkilöstö on kasvanut vuodessa yhdestä kuuteen. Olen iloinen ja hieman yllättynytkin siitä, että tämä normaalisti aloittavan yrityksen vaikea vaihe - rekrytointi - on saatu käyntiin näin loistavasti. Joka tehtävään on löytynyt huippuosaava, mutta myös huipputyyppi. Tämän porukan kanssa on ilo tehdä töitä.


Olen myös tyytyväinen siitä että asiakkaat ovat löytäneet meidät hyvin, jopa ennen kotisivujen avaamista! Ja nyt sinäkin löysit meidät. Etsitkö ratkaisua haastavaan ongelmaan?  - tai  ehkä mielenkiintoista työpaikkaa? Ota yhteyttä niin löydetään ratkaisut yhdessä!


11.8.2019

Markus Latvala

Toimitusjohtaja & Hallituksen pj.

Henkilökunta

Markus Latvala

Markus Latvala

Toimitusjohtaja


+358 40 149 7541
markus.latvala@feasib.com


Teija Eskola

Tuuli Pohjola

Projektikoordinaattori

+358 40 756 2647
tuuli.pohjola@feasib.com


Teija Eskola

Minna Vaaramaa-Hiltunen

Projektikoordinaattori

+358 40 574 5632
minna.vaaramaa-hiltunen@feasib.com


Alpo Haikara

Alpo Haikara

Asiantuntija

+358 40 526 3705
alpo.haikara@feasib.com


Teija Eskola

Teija Eskola

Laboratoriopäällikkö

+358 50 547 1043
teija.eskola@feasib.com


Juha Kopakkala

Juha Kopakkala

Näytteenottaja

+358 40 320 3524
juha.kopakkala@feasib.com


Feasib
Feasib

Copyright © All Rights Reserved

Ota yhteyttä!

Feasib Consulting

Kiviojantie 29, 84100 Ylivieska


Feasib Analytics

Kummuntie 8, 85560 Nivala

Markus Latvala

+35840 149 7541